Plokščio stogo šiltinimas

Plokščių stogų šiltinimui naudojamos medžiagos turi būti atsparios dideliems temperatūriniams pokyčiams, sniego, kritulių ir vėjo apkrovoms, vis dažniau ir saulės jėgainių moduliams.

Stogų šiltinimo purškiamomis uždarų porų poliuretano putomis privalumai:

 • Plokščių stogų šiltinimui tinka tik uždarų porų purškiamos poliuretano putomis
 • Du sluoksniai kokybiškai užpurkštos uždarų porų poliuretano putų dangos garantuos stogo nelaidumą vandeniui daugeliui dešimtmečių
 • Šiltinimui purškiamomis uždarų porų poliuretano poliuretano putomis tinka visi sausi, švarūs ir tvirti pagrindai, išskyrus plastikus ir naujai sudėtus cinkuotos skardos gaminius (jiems būtinas specialus paruošimas).
 • Labai didelis darbo tempas.
 • Su tinkama UV apsaugine danga uždarų porų poliuretano putos savo savybes išlaiko iki 50 metų eksploatacijos.
 • Šiltinimui naudojant purškiamas uždarų porų poliuretano putas gaunama vienalytė, sulipusi su pagrindu, neturinti sujungimų ir tvirtinimo elementų vandeniui nelaidi termoizoliacinė danga, užpildanti įtrūkimus ir nelygumus. Taip užtikrinamas stogo nelaidumas krituliams.
 • purškiamos uždarų porų poliuretano putos labai kokybiškai apšiltina ir hermetizuoja ant stogo esančius konstrukcinius elementus.

Apie plokščiųjų stogų šiltinimą

Purškiamos uždarų porų poliuretano putos tinka tiek naujos statybos, tiek renovuojamų pastatų stogų šiltinimui. Plokščių stogų šiltinimui naudojamos medžiagos turi būti atsparios dideliems temperatūriniams pokyčiams, sniego, kritulių ir vėjo apkrovoms, vis dažniau ir saulės jėgainių moduliams.

Lyginant su įprastiniais šiltinimo būdais, stogo izoliavimui naudojant purškiamas uždarų porų poliuretano putas galima sutaupyti iki 80% laiko sąnaudų, kas labai svarbu, norint kokybiškai atlikti šiltinimo darbus esant trumpam darbų sezonui be kritulių.

Šiltinant purškiamom uždarų porų poliuretano putom galima greitai ir kokybiškai izoliuoti kritines ir sunkiai pasiekiamas vietas ties šviesos kupolais, parapetais ar kitais įrenginiais.

Purškiamos uždarų porų poliuretano putos puikiai sukimba su esamomis bituminėmis dangomis, tik reikia pasirūpinti kad prieš šiltinant neliktų atsilupusiu ar silpnai sukibusių dangų.

Jau po kelių minučių nuo išpurškimo ant išpurkštų uždarų porų poliuretano putų galima vaikščioti, pilnai reakcija užtrunka iki 24 val.

Norint užtikrinti ilgą tarnavimo laiką, būtina kuo greičiau putas uždengti UV apsaugine danga.
Plokščio stogo šiltinimui naudojant purškiamas uždarų porų poliuretano putas, naudojama naujos kartos darbų technologija.

Išgaunama vientisas vandeniui nelaidus šiltinimo sluoksnis, tam pačiam šiltinimo efektui pasiekti reikalingas iki 2 kartų plonesnis šiltinimo sluoksnis, kai kuriais atvejais nėra būtinybės aukštinti ir perskardinti parapetus, keisti įlajas, reikalingas tik dalinis senos dangos pašalinimas

Darbų technologija renovuojamų ar naujų stogų šiltinimui purškiamomis uždarų porų poliuretano putomis:

Prieš pradedant darbus reikia atlikti koks šiltinimo efektas bus pasiektas, taip bus aiškus investicijos atsipirkimo laikas. Žinoma galima purškiamas uždarų porų poliuretano putas su UV apsaugine danga naudoti ir senų stogų hidroizoliacijai, taip padvigubėjusi stogo šiluminė varža bus papildoma nauda, apsauganti ir nuo kondensato susidarymo.

Norint gauti kokybišką paslaugą reikia pasidomėti rangovo patirtimi. Kartais pasitaiko kad vėjo gūsiai užneša poliuretano putų dulkes ant šalia pastatytų automobilių, todėl draudimo kompanijos pagalba, gerų santykių išsaugojimui, labai praverčia.

Poliuretano putų išpurškimui naudojama speciali įranga, priklausomai nuo šiltinimo storio per dieną yra apšiltinama apie 100-200m2 stogo ploto, suformuojant pilną dangos storį.

Nerekomenduojama palikti pilnai nesuformuoto storio kitai dienai. Per vieną kartą yra užpurškiamas 1-2 cm storio uždarų porų poliuretano putų sluoksnis (6 cm storio izoliacija bus pasiekta per 3-4 purškimus). Todėl stogai yra šiltinami nedideliais plotais, kad būtų užtikrintas jų pilnas storis dienos pabaigoje.
Poliuretano putos turi būti padengtos nuo UV apsaugančia danga. Paprastai tai būna UV atsparūs poliuretaniniai dažai arba poliurėja. UV apsauga yra užpurškiama tik baigus šiltinti visą stogą.

SVARBU: šiltinant stogą uždarų porų purškiamomis poliuretano putomis, jis bus visiškai nelaidus krituliams!

Prieš pradedant purkšti poliuretano putas ant renovuojamo stogo reikia:

 • palaukti bent 2 dienas po paskutinio lietaus – stogas turi būti gerai išdžiūvęs;
 • supjaustyti senos dangos pūsles ir jas prilydyti prie pagrindo;
 • nuvalyti, nuimti bet kokias ne prikibusias dalis;
 • nuvalyti nešvarumus ir dulkes;
 • pakeisti įlajas naujomis, jeigu senosios nebetinkamos naudoti;
 • pakeisti visus skardinius elementus, kurie bus padengti poliuretano putomis;
 • pakeisti lietvamzdžius;
 • sutvarkyti ventiliacinius kaminus.

Aplinkos sąlygos:

 • aplinkos temperatūra +5-+45°C;
 • santykinis oro drėgnumas ne aukštesnis kaip 85%;
 • dengiamo paviršiaus temperatūra ne žemesnė kaip +5°C. Jei pagrindo šilumos laidumo koeficientas yra didesnis (pvz.betono arba plieno), paviršiaus temperatūra turi būti ne žemesnė kaip +10°C;
 • paviršiuje neturi susidaryti rasa, turi būti >+3°C;
 • vėjo greitis <30 km/h (8 m/s);
 • nelyja, nėra rūko;

Plokščio stogo apšiltinimas

Sandėlio stogo šiltinimas iš lauko

Video

Šiltiname purškiamomis uždarų arba atvirų porų poliuretano putomis.