Šlaitinio stogo šiltinimas

Šiltinimas tarp gegnių – nebrangus ir nepriklausantis nuo oro sąlygų, taip pat efektyvus energiją taupantis stogo šiltinimo sprendimas.

Šlaitinių stogų šiltinimo purškiamomis poliuretano putomis privalumai:

  • Šiltinimui naudojant purškiamas uždarų porų poliuretano putas nebūtina papildoma garo izoliacija.
  • Šiltinimas uždarų porų poliuretano nepalieka šilumos tiltelių.
  • Kokybiškesnis darbas, nereikia taikyti šiltinimo medžiagos prie konstrukcijų nelygumų.
  • Greitas įrengimas, nereikia rūpintis medžiagų transoirtavimu ir sandėliavimu.
Šiltinimas tarp gegnių – nebrangus ir nepriklausantis nuo oro sąlygų, taip pat efektyvus energiją taupantis stogo šiltinimo sprendimas.

Šlaitinių stogų šiltinimas tarp gegnių

Niekam nereikalingos senų daugiabučių palėpės vis dažniau tampa patraukliomis gyvenimui vietomis.

Senų pastatų gegnių aukštis dažniausia neatitinka šiuolaikinių stogų šiltinimui keliamų reikalavimų, todėl šiltinimui pasirinkus energetiškai efektyvesnes medžiagas pasiekiamas tas pats maksimalus rezultatas, nemažinant patalpų aukščio. Purškiamos uždarų porų poliuretano putos tam puikiausiai tinka, jos šiltina be sujungimų, tvirtinimo elementų idealiai priglusdamos prie bet kokios formos kietų paviršių.

Šiltinimui naudojant purškiamas uždarų porų poliuretano putas, pasiekiams sandarumas visu šiltinimo storiu, nelieka šalčio tiltelių, kuriuose gali kondensuotis drėgmė.

Įrengtas tvirtas ir efektyviai šilumą izoliuojantis uždarų porų poliuretano putų sluoksnis, neturi energijos nuostolius lemiančių sujungimų ir tvirtinimo elementų.
Tais atvejais kai yra pakankamas gegnių aukštis, galima naudoti kombinuotą apšiltinimo variantą, atvirų porų poliuretano putas padengiant pakankamą sandarumą ir garų izoliaciją užtikrinančiu purškiamų uždarų porų poliuretano putų sluoksniu.

Kombinuotas šiltinimo būdas, lyginant šilumines varžas, bus pigesnis lyginant šiltinimą vien uždarų porų poliuretano putomis, bet šiltinimo sluoksnio storis bus didesnis. Siekiant išvengti galimų problemų su garų kondensavimusi šiltinimo sluoksnyje ar šalčio tilteliuose būtina didesnė darbų ir žinių patirtis.
Dažnai pasitaiko kad užsakovai norėdami sutaupyti patys apsišiltina šlaitinius stogus vatomis, bet siekdami maksimalaus efektyvumo sandarumui ir garų izoliacijai užtikrinti naudojasi mūsų teikiamomis paslaugomis.

Kombinuotas šiltinimo būdas

Seno gyvenamojo namo rekonstrukcija, palėpės šiltinimas.

Kadangi gegnių aukštis 20 cm purškiamas atvirų porų poliuretano sluoksnis, paliekant 3-5 cm iki gegnių apačios. Panaudotos medžiagos tankis apie 12 kg/m3, E degumo klasė, dažniausiai kitų purškėjų naudojamos pigesnės ir prastesnės 6-9 kg/m3 tankio ir F degumo klasės medžiagos, neturinčios jokios informacijos apie sulaikomą oro srautą ir akustines medžiagos savybes.

Kupiškio raj. Maugarai 2, 2019 metai

Sienos šiltintos 8 cm storiu purškiamom uždarų porų poliuretano putomis, stogas 17 cm storiu atvirų porų ir 5 cm uždarų.

Kadangi virš murlotų nėra reikiamo šiltinimo aukščio, norint sumažinti galimą šalčio tiltą ir garų kondensaciją šiltinimo medžiagoje, bei garantuoti sandarumą, tarpas virš murlato užpildomas uždarų porų poliuretano putomis, sujungiant su sienos šiltinimu.

Idealiu atveju šis šiltinimo sluoksnis sujungiamas ir su išoriniu sienos šiltinimu, labai svarbu įsitikinti kad nebus pakelta difuzinė plėvelė ir uždarytas ventiliuojamas oro tarpas virš difuzinės plėvelės.

Visada teiraukitės kas ir kaip kompensuos stogo perdarymo darbus tokios problemos atsiradimo atveju, mūsų klientus saugo draudimo kompanijos, su kuriomis esame sudarę sutartis.

Seno gyvenamojo namo rekonstrukcija, palėpės šiltinimas
Seno gyvenamojo namo rekonstrukcija, palėpės šiltinimas

Kadangi gegnių aukštis 20 cm purškiamas atvirų porų poliuretano sluoksnis, paliekant 3-5 cm iki gegnių apačios.

Panaudotos medžiagos tankis apie 12 kg/m3, E degumo klasė, dažniausiai kitų purškėjų naudojamos pigesnės ir prastesnės 6-9 kg/m3 tankio ir F degumo klasės medžiagos, neturinčios jokios informacijos apie sulaikomą oro srautą ir akustines medžiagos savybes.

Apšiltinus vien atvirų porų poliuretano putomis gero rezultato tikėtis neverta, reikia mažiausiai 15 cm vientiso šių putų sluoksnio kad galima būtų tikėtis nors kokio sandarumo, deje ne visur tai įmanoma pasiekti, mažesnio tankio putų reikės dar didesnio vientiso sluoksnio.

Nereikėtų painioti sandarumo ir garų izoliacijos, atvirų porų poliuretano putoms garų izoliacija būtina kaip ir šiltinant vatomis.

Seno gyvenamojo namo rekonstrukcija, palėpės šiltinimas
Seno gyvenamojo namo rekonstrukcija, palėpės šiltinimas

Norint užtikrinti puikų uždarų porų poliuretano putų sukibimą su paviršiais ir sandarumą, gegnių kraštai nuvalomi iš 3 pusių.

Prie tam tikrų sąlygų uždarų porų poliuretano putos gali susitraukti iki 5% (kai kurie produktai dar daugiau, visada domėkitės šiuo aspektu, ne tik šilumos laidumo koeficientais), esant puikiam sukibimui su tvirtais paviršiais keliais milimetrais sumažės šiltinimo sluoksnis, priešingais atvejais, gali atsirasti įtrūkimų ties gegnėmis (jeigu buvo nešvarios, šaltos arba drėgnos) arba per vidurį tarp gegnių, kur mažiausias šiltinimo sluoksnis.

Seno gyvenamojo namo rekonstrukcija, palėpės šiltinimas
Seno gyvenamojo namo rekonstrukcija, palėpės šiltinimas

Purškiamas reikiamas uždarų porų poliuretano putų sluoksnis, užtikrinantis sandarumą (sandarumui reikalingas mažiausiai 5 cm sluoksnis, išpurkštas per du kartus, darant pertraukas tarp sluoksnių, reakcijos metu putos įšyla ir reikia palaukti kol pravės) bei sulaikantis garus (skaičiuojama kiekvienu atveju ar uždarų porų poliuretano sluoksnio garų izoliacija pakankama atvirų porų poliuretano sluoksniui konkrečiam objektui, šiuo atveju virš perdangos buvo patiesta papildoma garų izoliacija).

Galutinis razultatas turėtų atrodyti bent taip.

Mažose erdvėse norint greičiau vėsinti išpurkštas medžiagas ir sutrumpinti vėdinimo laiką, naudojame priverstinę ventiliaciją.

Seno gyvenamojo namo rekonstrukcija, palėpės šiltinimas
Seno gyvenamojo namo rekonstrukcija, palėpės šiltinimas

Šlaitinio stogo šiltinimas uždarų porų poliuretano putomis

Daugiabučio namo šlaitinio stogo šiltinimas

Šlaitinio stogo apšiltinimas uždarų porų poliuretano putomis Kaune

Šlaitinio stogo apšiltinimas uždarų porų poliuretano putomis Romainiuose

Šiltiname purškiamomis uždarų arba atvirų porų poliuretano putomis.