Sienų oro tarpo šiltinimas
Prieš priimant sprendimą užpildyti oro tarpą, būtina įsitikinti – ar tai įmanoma ir verta daryti.
Prieš priimant sprendimą užpildyti oro tarpą būtina įsitikinti ar tai galima ir verta daryti.
Esamas oro tarpas kaip kaminas traukia šilumą iš namų, tai vyksta dėl nesandarumų sienose (plyšiai prie langų ir durų, sienų įtrūkimai) ir temperatūrų skirtumo tarp lauko ir vidaus sienų.
Problemą galima spręsti keliais būdais: šiltinti iš lauko užsandarinant minėtas vietas ir nepaliekant šalčio tiltelių (tam reikia langus išnešti į šiltinimo sluoksnį, arba šiltinimo sluoksnį privesti iki lango) arba užpildyti oro tarpą sandariomis, energetiškai efektyviomis medžiagomis.
Mes nesiimame užpildyti oro tarpo apmūrintiems mediniams, karkasiniams ir rąstiniams namams, tas oro tarpas būtinas konstrukcijoje atsirandančiai drėgmei pasišalinti, tam kad ji nepūdintu medienos.
Neverta užsiimti oro tarpo užpildymu mūrinėse sienose, kuoriose plytų rišimas darytos plytomis, oro tarpas nevientisas, konvekcija jame minimali, per skersuotas plytas gaunamas šalčios tiltas, kurio pašalinti nepavyks. Užpildant oro tarpą reikia turėti omeny kad visose vietose kur nėra oro tarpo (langų ir durų angokraščiai, ties perdangom) liks šalčio tiltai, ant kurių gali kondensuotis drėgmė ir prie tam tikrų aplinkybių atsirasti pelėsis.
Mes oro tarpus užpildome tik uždarų porų poliuretano putomis, jų šiluminė varža beveik du kartus didesnė negu atvirų porų poliuretano, ar kitų termoputų ir vatų
Dažnai tenka sandarinti pastatus kur sienos iš vidaus nebuvo tinkuotos, o susuktas gipsas. Tokiu atveju optimaliausias sprendimas – užpildyti tarpą uždarų porų poliuretano putomis.