Poliuretano putos garso izoliacijai

Ar tikrai Polynor padeda garso izoliacijai? Kiek dB sulaiko tam tikras sluoksnis? Kiek žinau poliuretano putos kaip tik visiškai netinka garso izoliacijai.

Kiekvienas Europos Sąjungos teritorijos statybose tinkamas vartoti produktas privalo turėti eksploatacinių savybių deklaraciją ir techninių savybių duomenų lapą. Juos pateikia ir už jų atitikimą standartams atsako gamintojas.

Jeigu šiuose dokumentuose nenurodyta medžiagos šilumos laidumo ar garso sugerties koeficientų reikšmės (dažniausiai nurodoma keliems garso diapazonams), vadinasi tie produktai nėra skirti šilumos ar garso izoliavimui. Pardavėjų pateikiama informacija reklaminiuose bukletuose ir interneto svetainėse ne visada atitinka tiesą.

Negalima teigti, kad poliuretano putos tinka ar netinka garso izoliacijai. Atvirų porų poliuretano putos kaip tik ir buvo sukurtos garso izoliacijai (jos minkštos bei elastingos kaip porolonas, kuris irgi yra iš poliuretano), nereikia jų maišyti su uždarų porų poliuretano putomis (jos standžios ir kietos kaip PIRo plokštės), tai visiškai skirtingi produktai.

Garso izoliacija skirstoma į oru sklindantį garsą (jo izoliacijai naudojamos specialios vatos ar tam skirtos atvirų porų poliuretano putos) ir smūginį, vibracinį garsą. Jis izoliuojamas guminiais ar polimeriniais tarpikliais, bei masyvo (betonu, didelio tankio polimerinėms dangom ar gipso kartono plokštėmis) kombinacijom.

Klausimas – kiek dB sulaiko, nėra visai korektiškas, jis priklauso nuo medžiagos sluoksnio storio ir garso sugerties koeficientų. Tai yra skaičiuojama, kaip yra skaičiuojama šiluminė izoliacija visai atitvarai ar konstrukcijai. Skaičiavimai sudėtingesni, skaičiuojami keli garso diapazonai, vertinant galimus garso pratekėjimo tiltelius per standžias jungtis, kiaurymes, rozetes ir pan. Kartais gamintojai pateikia jų išbandyto ir išmatuoto „sumuštinio” parametrus pvz. »»